eTwinning-Time to Rhyme

Międzynarodowy projekt "Time to Rhyme" polegający na pisaniu krótkich rymowanych wierszyków w języku angielskim, które będziemy mówić w rytmie rap. Zachęcamy do oglądania tutaj naszych dzieł.

Prezentacja projektu

Zachęcamy również do śledzenia profilu naszego projektu na instagramie, na którym zamieszczane są relacje z poszczególnych zadań projektowych także przez partnerów z innych krajów.

Instagram projektu Time to Rhyme

Nasz projkt dobiegł końca, uczniowie otrzymali ceryfikaty na wzór narodowej odnaki jakości.

- - ttr-certificates.jpg

W ramach ostatniego już zadania projektowego uczniowie klasy 4nabyli wiedzę z zakresu praw autorskich.

- - ttr-copyrights.jpg

Z okazji zbliżającego się dnia eTwinningu, który przypada 9 maja uczniowie klasy 4 stworzyli tablicę z życzeniami.

- - etwinning-day-board.jpg

Przy okazji tworzenia piątego wiersza o codziennych czynnościach, uczniowe klasy 4 zagrali także w gry online.

- - ttr-games-poem-5.jpg

POEM 5

- - scrapbook.jpg

Zachęcamy do lektury czwartego e-magazynu w którym znaleźć można zdjęcia klasowe oraz teksty wierszy wszystkich uczestników projektu.

E-magazine 4

Przy okazji swtorzenia czwartego wiersza, uczniowie zagrali w grę aby utrwalić czasownik modalny 'can'.

- - kolaz-game-4.jpg

POEM 4

- - shape-poem.jpg

Uczniowie stworzyli plakaty, gdzie w formie graficznej przedstawili jedną z reguł projektu eTwinning ph. "Be Creative".

- - project-rule-tt1.jpg

- - project-rule-ttr.jpg

Czworo wybranych uczniów zalogowało na swoje konto uczniowskie na platformę projektu, aby na forum napisać parę słów rymujących się z danej pory roku. Jak tylko uczniowie ze wszystkich krajów partnerskich napiszą na forum swoje rymy, zostanie utworzony wspólny słowniczek rymów na 4 pory roku.

- - kolaz-ttr-seasonal-dictionary2.jpg

- - kolaz-ttr-seasonal-dictionary.jpg

Klasa 4 wzięła udział w spotkaniu online z uczniami z Turcji oraz Grecji. Uczniowie mieli okazję się przedstawić, powiedzieć kilka słów o sobie, opowiedzieć o naszym kraju a także zadać trochę pytań aby poćwiczyć swoje umiejętności językowe.

- - inshot-20240127-165724754.jpg

Wspólne pisanie wiersza (poem chain)

Nagranie naszego fragmentu POEM CHAIN

- - kolaz-poem-chain-ttr.jpg

W ramach projektu uczymy się jak bezpiecznie korzystać z internetu.

- - fotoram-io.jpg

Zachęcamy do lektury trzeciego e-magazynu w którym znaleźć noworoczne wiersze wszystkich uczestników projektu.

E-magazine 3

POEM 3

- - poem-3.jpg

Zachęcamy do lektury drugiego e-magazynu w którym znaleźć można zdjęcia klasowe oraz teksty wierszy wszystkich uczestników projektu.

E-magazine 2

POEM 2

- - poem-2.jpg

Zachęcamy do lektury pierwszego e-magazynu w którym znaleźć można zdjęcia klasowe oraz teksty wierszy wszystkich uczestników projektu.

E-magazine 1

POEM 1