eTwinning-Talkfest

Bierzemy udział w kolejnym projekcie eTwinning o nazwie "Talkfest". Projekt przeznaczony jest dla uczniów w wieku 7-8 lat, którzy będą tworzyć krótkie dialogi w języku angielskmi i nie tylko. Realizację poszczególnych zadań będziemy zamieszczać tutaj.

Prezentacja projektu

Zachęcamy również do śledzenia profilu naszego projektu na instagramie, na którym zamieszczane są relacje z poszczególnych zadań projektowych przez nasz oraz partnerów z innych krajów.

Instagram projektu Talkfest

Uczniowie klasy 3 stworzyli swoją część w grze "Word Puzzle Game". Jak wszyscy partnerzy ukończą zadanie, będzie okazja w nią zagrać i powtórzyć słownictwo.

- - word-puzzle-game-tf.jpg

Z okazji zbliżającego się dnia eTwinning, który przypada 9 maja uczniowie klasy 2 z liter zapisanych na kartkach stworzyli życzenia, natomiast w ramach kolejnego wspólnego zadania projektowego uczniowie na białych balonach zapisali przydzielone litery i znaki, z których został stworzony napis "Happy eTwinning Day" dzięki współpracy wszystkich partnerów.

- - etwinning-day-tf.jpg

- - etwinning-day.jpg

- - happy-bday-etwinning.jpg

W następnym zadaniu każdy z partnerów wybrał jedną cyfrę i wspólnie z uczniami dopisał wers wiersza. Cyfr było 12 tyle ile jest na zegarze, stąd nazwa "clock's poem". Uczniowie klasy 3 napisali swój wers.

- - clock-poem-tf.jpg

Kolejnym zadaniem projektowym było stworzenie przydzielonej części e-sloganu w ramach szerzenia świadomości o bezpieczeństwie w sieci.

Nagranie video

- - e-safety-slogan-ss.jpg

W miniony czwartek tj. 21.03.2024 r. uczniowie klasy 3 wzięli udział w spotkaniu online z uczniami z Sivas w Turcji. Była to okazja aby poćwiczyć umiejętności językowe.

- - talkfest-online-meeting-1.jpg

- - talkfest-ss-meeting.jpg

Wspólny plakat reprezentujący nasz projekt stworzony przez 16 zespołów klasowych z 5 krajów.

- - tf-poster.jpg

Kolejne zadanie polegało na napisaniu odpowiedzi na pytanie "Do you.." napisane przez 1 z partnerów dotyczące aktywności na placu zabaw oraz napisanie kolejnego pytania na które odpowiedzą uczniowie z innego kraju, dzięki czemu powstanie wspólny dialog w języku angielskim.

Nagranie video-Do you..?

- - talfest-final-dialogue.jpg

Uczniowie klasy 1 stworzyli plakaty, gdzie w formie graficznej przedstawili jedną z reguł projektu eTwinning ph. "Be Happy" , natomiast uczniowie klasy 2 słownie powiedzieli tę regułę.

Be Happy

Uczniowie klasy 2 kolorowali przydzielony fragmet plakatu projektowego. Jak tylko pozostali partnerzy skończą swoje częsci, powstanie wspólny plakat.

- - talkfest-poster.jpg  - - talfest-poster-1.jpg

Uczniowie klasy I tworzyli logo projektowe. Wspólnie wybraliśmy jedno z naszej szkoły, podobnie jak inni partnerzy, które weźmie udział w ankiecie na to, które będzie reprezentować nasz projekt.

- - tf-logo1.jpg

- - tf-logo.jpg